Aktualności 2014/15
Certyfikat dla ISSP „Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności“

Certyfikat dla ISSP im. Mikołaja Reja w Kielcach

za uczestnictwo w projekcie

„Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności“

Wyprawka szkolna 2015 (25.06.2015)

W związku z rozpoczęciem realizacji rządowego programu

pomocy uczniom w 2015r. „Wyprawka szkolna”

proszę o składanie  podań

o dofinansowanie podręcznikówdla uczniów
w nieprzekraczalnym terminie do 02.09.2015.

Legitymacje szkolne, a transport kolejowy

Urząd Transportu Kolejowego informuje:

Legitymacje szkolne wydane na drukach MEN-I/50/2 oraz MEN-I/51/2, bez wpisanego numeru PESEL opatrzonego małą pieczęcią urzędową szkoły, traktowane są jako nieważne...

Wykaz podręczników w roku szkolnym 2015/2016

Wykaz podręczników na rok szk. 2015/16

dla oddziału przedszkolnego,

edukacji wczesnoszkolnej kl. 1-3,

szkoły podstawowej kl. 4-6

Dotacja celowa na zakup podręczników
  W związku z kontynuacją w 2015 roku  wyposażenia szkół w bezpłatne podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w ramach środków dotacji celowej informujemy, że od dnia 31 marca br. obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2015 r.
Zespół Twister przedstawia "Szlachetne zdrowie"
  Najstarsza grupa naszego zespołu tanecznego Twister reprezentowała szkołę na XV Ogólnopolskim Sabacie Tanecznym o "Złotą Miotłę Baby Jagi". Grupa zaprezentowała układ pt "Szlachetne zdrowie", a przepiękne pielęgniarki i dzielni lekarze oczarowali publiczność.
Najsympatyczniejsza 1c w Bałtowie

We wtorek, 19 maja 2015r. klasa 1c wspaniale bawiła się w Bałtowie. Wycieczka była nagrodą za zajęcie I-go miejsca w plebiscycie Echa Dnia na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą w Kielcach

XXXIII Konkurs Plastyczny „Mój teatr” rozstrzygnięty

W roku szkolnym 2014/2015 dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej bardzo systematycznie odwiedzały Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” i oglądały wystawiane tam przedstawienia.
Po każdym wyjściu przygotowywały prace plastyczne, które wzięły udział
w XXXIII Konkursie Plastycznym „Mój teatr”. Na tegoroczną edycję Konkursu nadesłano 726 prac z całego województwa świętokrzyskiego. Spośród nich w dniu 29 maja 2015r. jury wyłoniło i nagrodziło 30 najlepszych prac.

Aż siedmioro dzieci  z I Społecznego Przedszkola i pięcioro uczniów
I Społecznej Szkoły Podstawowej zostało wyróżnionych nagrodami!

Festiwal taneczny przedszkolaków
  Dzieci z I Społecznego Przedszkola im. M. Reja_w_Kielcach zdobyły wyróżnienie na II Wojewódzkim Festiwalu Przedszkolnych Formacji Tanecznych! Nagrodę indywidualną - talent taneczny, zdobyła Anastazja Rywacka z oddziału przedszkolnego 0b.
Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Konkursu Zuch - Test Zintegrowany

W konkursie wzięło udział 109 uczniów klas I-III SP.
Uczniowie naszej szkoły uzyskali w konkursie

wysokie wyniki.
Dyplom laureata i nagrodę książkową

otrzymało 11 uczniów.